Eflatun

http://www.kulturelajanda.com/wp-content/uploads/2014/04/eflatun-220x121.jpg

Eflatun Jolly Joker İstanbul Eflatun Jolly Joker İstanbul


Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Eflatun, senfoni ve opera orkestralarında çalıştıktan sonra 2010 yılında ilk albümü Cennette Bir Akşamüstü’nü çıkarttı. Albümün ilk çıkış parçası Şarap, hem klibi hem de yorumuyla büyük bir ses getirdi. Tiril Tiril, Günahlar İşliyorum gibi şarkıları sanal ortamda yüksek sayıda dinlenme oranlarına ulaştığı albümde sanatçı, Cennette Bir Akşamüstü eserinde mors alfabesini bir şarkıda kullanarak dünyada bir ilk oldu.


Eflatun’un dünyada bir ilki gerçekleştirdiği diğer projesi ise dünyada ilk organ bağışı ile ilgili şarkıyı kendisinin yazmış olmasıdır. Sanatçının 2012 yılındaki ikinci albümü Çıkmaz Sokaklar, Burcu Güneş’le yaptığı düet ile büyük yankı getirdi.  Günlerce bir numarada kalan şarkı, Eflatun’un rengini kalplere kazımayı başardı. Yine aynı albümde Yasaklı Kitaplar Gibi adlı şarkısı Burcu Güneş tarafından yine seslendirildi. Sadece kendi albümlerindeki şarkılar değil başka sanatçılara verdiği şarkılarla da yerini koruyan sanatçının, Burcu Güneş’in Oflaya Oflaya, Sen Kaybı, Bir Lokma Sevda; Gülben Ergen’in Vıdı Vıdı, Mahsuscuktan; Mustafa Ceceli’nin Dünyanın Bütün Sabahları, Zillerime Basıp Kaçıyor; Mustafa Sandal’ın Kurşun Geçirmez; Zeynep Mansur’un Yudum Yudum, Röya, Gemiciler, Gönen, Bahsetme gibi seslendirdiği şarkıları Hayranları tarafından çok sevilmektedir.


2013 yılında en iyi şarkı,men iyi düet ve en iyi besteci dallarında birçok ödül alan Eflatun, aynı zamanda Aşk Müzik etiketi altında yeni projelerin prodüktörlüğünü de yapmakta.Eflatun

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder