Bangarra Dance Theatre - "Spirit"

http://www.kulturelajanda.com/wp-content/uploads/2015/08/bangarra_dance-220x145.jpg

Bangarra Dance Theatre

Bangarra Dance Theatre


Bangarra Dans Tiyatrosu Avustralya’nın önde gelen çağdaş dans topluluklarından biridir. Etkileyici dans performansı ve benzersiz teatral tazrı ile dünya çapında üne kavuşan Bangarra, 25 ülkenin 66 şehrinde sahneye çıkmış ve yüzbinlerce kişiye ulaşmıştır.


Bangarra’nın onaltı profesyonel dansçısı Avustralya çağdaş dansının zirvesindeki isimlerden olup, 40.000 senelik Aborjin kültürünü çağdaş figürlerle harmanlamaktadırlar.


Türkiye’deki ilk performansları ‘Spirit’, topluluğun en ünlü çalışmalarından birisi. Avustralya’nın zengin kültürü ve tarihinin birbirine geçtiği bu sıradışı gösteri tam anlamıyla derinlemesine bir deneyim vaad ediyor.


Bu etkinlik “Australia in Turkey 2015” etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak düzenlenmektedir. Davetiye talepleriniz için, tercih edilen seans ve bilet adedini festival@dfat.gov.au adresine mail atarak bildirmenizi veya 0312 459 95 51 no.lu telefon numarasından iletişime geçmenizi rica ederiz. Rezerve edilen davetiyeler, etkinlik günü Zorlu PSM’deki davetli masalarından kimlik gösterilerek temin edilebilir.


 


 Bangarra Dance Theatre - "Spirit"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder