Rebekka Bakken Band

http://www.kulturelajanda.com/wp-content/uploads/2014/02/Rebekka-Bakken-220x145.jpg

Rebekka Bakken Band Zorlu Center PSM Rebekka Bakken Band Zorlu Center PSMKeman dersleri ile başlayan müzikal yolculuğunda henüz çocukken şarkı söylemeyi tercih etti. Sesine eşlik edebilmek için kendi kendine piyano çalmayı öğrendi. Önceleri Norveç folk şarkıları ve kilise şarkıları söyleyen Bakken, profesyonel kariyerinin ilk günlerinde yerli gruplarla funk, soul ve rock müzik yaptı.


Ünlü caz şarkıcısı ve bestecisi Rebekka Bakken, 1994 yılında müzik tutkusunu gerçekleştirmek için çıktığı ve New York’tan başlayan yolculuğunu Viyana’ya yerleşerek tamamladı.


Şarkılarını üç oktav vokallerin eşliğinde seslendiren sanatçı; pop müzikten folka, cazdan R&B’ye farklı müzik tarzları arasında sakin ve uyumlu geçişler yaparak geniş bir hayran kitlesine sahip oldu.


Müziğin izinde farklı kültürleri ve yaşanmışlıkları deneyimleyen sanatçının 2003 tarihli ilk solo albümü “The Art of How to Fall” büyük ses getirdi. Şarkıcı bu albümüyle caz dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Deutscher Phonoverband “Jazz Award” ödülüne layık görüldü.

Rebekka Bakken Band

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder