Silje Nergaard

http://www.kulturelajanda.com/wp-content/uploads/2014/02/Silje-Nergaard-220x145.jpg

Silje-Nergaard Zorlu Center PSM Silje-Nergaard Zorlu Center PSMCaz ve pop müzik arasındaki dengeyi kurmak, hiç bilmediğiniz bir ülkeye ilk adımınızı atmak gibidir. Doğru attığınız her adım sizi kaybolmaktan kurtarır. Tıpkı Silje’nin yapmış olduğu gibi…


Dünyaca ünlü Norveçli şarkıcı Silje 16 yaşında müzik dünyasına girdiğinden beri , Norveç’te tüm zamanların best seller caz sanatçısı ve en güçlü söz yazarlarından biri oldu ve bu başarıyı hala sürdürüyor. 20 yıllık kariyeri boyunca 13 albüm yapan sanatçının ilk hit single albümü “Tell Me Where You Are Going” Japonya’da 1 numaraya yükselerek uluslararası başarı kazandı, İskandinavya ve İngiltere’de Top 10 listelerine girdi. “At First Light” isimli albümü, Norveç pop listelerine göre hala Norveç’in en çok satan caz albümü olma ünvanını koruyor.


Dutch Edison Jazz Vocal Award, Årets Spellemann, U.S.A. Songwriting Contest gibi yerel ve uluslararası organizasyonlardan birçok ödülü bulunan sanatçı, 2010 yılında kaydını yaptığı “A Thousand True Stories” ile en iyi düzenleme dalında Grammy’e aday gösterildi.
Silje Nergaard

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder