Željko Joksimović

http://www.kulturelajanda.com/wp-content/uploads/2014/01/Zeljko-Joksimovicust-220x145.jpg

Željko Joksimović Zorlu Center PSM Željko Joksimović Zorlu Center PSM


Besteci, şarkıcı, çoklu enstrümantalist, aranjör ve müzik prodüktörü ”Balkan Bazaar” adını verdiği en son projesiyle İstanbul’a geliyor.


Bu proje şu ana kadar son derece başarıyla sürdürdüğü müzik kariyerini adeta taçlandırıyor. Joksimovic Ad Hoc Orkestrası’yla birlikte, sanatçıya Balkanlar’da ve Avrupa’da en üst seviye sanatçı unvanını kazandıran tüm film, tiyatro müziklerini ve pop müzik eserlerini sunuyor.


2004 yılında önemli başyapıtı “Lane Moje” ile Avrupa’nın gönlünü fetheden sanatçı, geleneksel Sırp enstrümansları olan kaval, düdük, goç ve djembe gibi enstrümanları kalabalık bir uluslararası dinleyici kitlesine tanıttı. Bu, Zeljko’nun “Avrupa’nın ilk akordeonu” ödülünü kazandığı yıl olan 1984′te Paris’te başlayan Avrupa macerasının başarıyla sürdüğünün bir göstergesiydi.


Günümüzde ise sıra dışı vokalleri ve tüm şarkılarında varlığı hissedilen Balkan ezgileriyle tüm Avrupa’da tanınıyor. Özellikle Eurovision şarkı yarışmasında üst üste edindiği başarılarla çok özel ses rengini daha geniş kitlelere tanıtan sanatçı, 80.000′i aşkın seyircinin katıldığı konserleriyle Balkanların starı olduğunu ispatladı.


- See more at: http://www.zorlucenterpsm.com/etkinlik-zeljko-joksimovic#sthash.7Wi3RyB3.dpufŽeljko Joksimović

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder